Ilmoittautuneet Volvo Suursaari Race 2008

VOLVO SUURSAARI RACE 2008 - ORC i / Club

#Suku- ja etunimi / Last and first nameLyhenne / AbbreviationVeneen nimi / Boat nameVeneen tyyppi / Boat typeKirjaimet / National lettersNumerot / Numbers
1Juva TapaniEPSMinnamariAntilla-36FIN1499
2Finell TomESFei ole vieläFinngulf 33FIN10810
3Ramm-Schmidt LeifNJKTarantella IISwan 37FIN 107
4Hämäläinen HeikkiMPTiareMP 34FIN3351
5Sajaniemi MikkoEMKHiljaIMX 38FIN8838
6Samooja SeppoSPSMiss´ lie Selection 37FIN4734
7Eskola NoraHSKPanasonicSalona 45FIN11045
8Juss OjalaDAGOAUDI SPORTGrand Soleil 42REST 5501
9Lehti JaniMAlfa RomeoGrand Soleil 42RFIN17575
10Räisänen HeikkiHSKNauti n' NollaX-332FIN9938
11Eklund PaulHSKVindUngenFinngulf 28eFIN9152
12Riikonen JuhaKLVMiss PiggyFirst 31.7 HRFIN10103
13Vesalainen TimoHSKValpuriInferno 31FIN7937
14Leif NordströmHUSXiliaX-332FIN9699
15Oksanen KariEMSaililo IVBanner 41FIN8007
16Rouhiainen, JukkaEPSX2X-332FIN10332
17Laulajainen PekkaMeNerissaDufour 40FIN9627
18Laulajainen SakariKLVRamdataDehler 33 classicFIN8856
19Leisti SamuliKPSWolttiBavaria 38 Match SFIN44721
20Pietinalho JussiESSAstraiaEF 34FIN9661
21Eriksson StaffanNJKAlexiaX-332FIN10434
22Santaholma JyrkiMMerinnaElan 31FIN9858
23Estlander MartinESFBrigitteSF40FIN9990
24Särkikangas VesaHTPSStellaFinngulf 37FIN10094
25AMP SailingEPSLaura XX-35FIN44
26Riski TuomasYPBlancoSun Magic 44FIN8429
27Pank EeroPJKDebora RodriguesBeneteau First 34,7EST462
28Wetterstrand PauliKLVIlmarinenDufour 34FIN10314
29Olkkonen JaakkoEPSTwo FastSwan 45FIN45012
30Kekkonen TeemuSKKX.OX-35 ODFIN175
31Suonio EeroTPSAinoPogo2FIN572
32Korhonen JuhaBSFJumpin' Jack FlashJ35FIN9335
33Vanhala MikkoEPSShere KhanJ/92FIN9161
34Gustafsson JormaKPS/KSSNellaSalona 40FIN11040
35Gustafsson JormaKPS/KSSNellaSalona 40FIN11040
36Siitonen TuomoHSKAURORASwan 45 (sd)FIN2617
37Ramm-Schmidt RalfNJKCarabilla IIIDehler 34FIN 9681
38Auvinen MikaHSKProntoBavaria 38 MatchFIN10038
39Jääskeläinen, PetriEMKElixirX-382FIN10382
40Hannula JormaEPSIndigoFinngulf 41FIN10647
41Lundström LauriBSXaviarX-43FIN9913
42Toppila MikkoKLVJasmiinaMannerberg 31FIN9703
43Mattila MikkoESFAquilonAquila 11FIN9234
44Sundblad NiklasKopuCarambaShe 36FIN990
45Sundholm GertNJKNornan VIIIFinnflyer 33FIN10352
46Roschier MarkusEMKLunaFinngyulf 46FIN9665
47Lindahl JanEMKWild JoeFinngulf 37FIN10217
48Tagu JaanusPärnu JahtklubiLadybirdAkton395EST299
49Andersson HenrikHSKFun FirstFirst 31,7FIN10317