Ilmoittautuneet Volvo Suursaari Race 2010

VOLVO SUURSAARI RACE 2010 - LYS

#Suku- ja etunimi / Last and first nameLyhenne / AbbreviationVeneen nimi / Boat nameVeneen tyyppi / Boat typeKirjaimet / National lettersNumerot / Numbers
1Salminen JukkaEPSArielMAXI 999FIN6330
2Pakkasjärvi, NiklasNJKViimaS&S Swan 36FIN11016
3Kumlin KlausLLVs/y ANCELABavaria 42 crFIN10150
4Kostiainen JormaRipsMerikotkaGuyline 95FIN3529
5Rannila JimVLRöiknesolBavaria 39 crFIN 10510
6Matias MäkeläinenYPBlancoSun Magic 44FIN8429
7Ekman JussiSaVkC´Ya!Finngulf 37FIN11125
8Eklund PalleHSKVindUngenFinngulf 28eFIN9152
9Hyytiäinen JuhaniKPSKEOGuy 33FIN1257
10Tolvanen KalleMeFrettafinngulf 41FIN9694
11Tiitus AhoHSKAglaiaBavaria MatchFIN10423
12Åström PekkaEMKJanineBavaria 50 cruiserFIN10986
13Kotineva TuomoLrPSLapinhaBotnia 6FIN653
14Mäkinen OlliHSKUllaX-372 MHFIN5786
15Gröhn TimoMPSarastusX-302FIN8943
16Niemelä HannuHSKS/y PanasonicSalona 45FIN11045
17Vuorinen Juha-PekkaGKAldaSwede 55FIN10481
18Absetz IlmariRTMVivaceSSR-395FIN5706
19Tuhkunen RogerEPSs/y TeknopumpFarr 1-TonFIN7000
20Ahonen MattiLrPSAdarSiesta-32FIN4247
21Anttila HarriSavkAsagiriElan 40FIN10144
22Toivonen TOmEPSZeskaElan 37FIN10870
23Andler NappeMeVildandenMaestro 38FIN9476
24Stambej AtteEMKMaryFinnflyer 31FIN7465
25Skogström ThomasEMKNorthern LightsLohi 25FIN1344
26Koskela AnssiEPSDaccapoFG 37FIN 10523
27Kari OksanenEMSaililo IVBanner 41FIN8007
28Vento SakariLrPSCascadeBotnia 6FIN873
29Rasanen RaimoLrPSKarloMannerberg 34FIN9479
30Pinomaa, JuhaEPSPura VidaJeannueau Sun Odyssey 45 DSFIN10876
31Harri PeltoniemiKLVs/y ViolettaDelphia 37FIN10486
32Ain JalastoKJKFanaticRidas 35EST239
33Seppänen AnttiSVKGoldieGuy 33FIN1898
34Kuusi KaiSPSCosa NostraHurricane 900FIN4000
35HERDINA AndreasHSSIso-OnniFinngulf 331FIN11052
36Gagneur RamiSAVKRebellaOneoff 33FIN10568
37Niskanen VillesvkJuliaElan 40FIN15425
38Takolander JanEPSJoriittaDelphia 33FIN10695
39Lindholm HenriHSKNaviculareFirst 45f5FIN7642
40Korvenranta JarkkoVVKOro LauraSwan 41FIN9272
41Ahola MikkoSVKAuroraDufour 32 ClassicFIN9068
42Iho PekkaEMKAffiElan 40FIN10770
43Virtanen RistoSMKADASeawind 32FIN 3348
44Valto JarmoRipsSigmund-XX-37FIN20037
45Aarnio JesseNJKWafiSwan 46FIN46
46Korhonen NiklasEPSHold FastFirst 36.7FIN (ei lue purjeessa)33670
47Saastamoinen EljasVaVkJazzFirst 36,7FIN10552
48Caravitis TimoleonKo-PuVICTORIARidas 35FIN 11311
49Korkeela AnttiSavkWinXX-43FIN11247
50Lundström TorHSKXanthippeBaltic 43FIN50260
51Junnila OlliMeBelsebubElan 31/33FIN5813
52Hotinen Juha-PekkaPSSWellaMP 36FIN5511
53Tallgren PekkaVaVKMeriHukkaX-95FIN2830
54Gordin NiklasSVKSolbåtenScanmar 345L7489
55Lehmuskoski MikkoSaVKFireflyFinnfire 33FIN1338
56Marcus ÅbergPPTimjangFinn 35FIN2828
57Suonio EeroTPSAinoPogo 2FIN572
58Valtari JariVaVKPenelopeJeanneau OD 35FIN8197
59Forssell PeterKNVWombatEF 34FIN10782
60Björksten NiklasLLVS/Y MillanElan 410FIN11297
61Stenbäck ArnoSaVKHelmiHanse 341FIN9714
62Rapeli PekkaESFImppuMaestro 31FIN2813
63Ojala AriEPSSpeculatorFinngulf 41FIN10936
64Toppila MikkoKLVJasmiinaMannerberg 31FIN9703
65Auvinen MikaHSKPRONTO 3.Elan 340FIN11244
66Hiitola HannuVVKFanniElan 43FIN8348
67Hänninen SeppoHSKIansa'Elan 410FIN 10772
68Rae Jan-ErikNJKFirstOneBeneteau First 40.7, köliveneFIN62911
69Tuominen MauriTPMantaMelges 32FIN197
70Ramm-Schmidt RalfNJKCarabilla IIIDehler 34 DDFIN 9681
71Siniväli PeeterKJKBossanovaBeneteau First 36,7EST379
72Björkenheim ErikNJKSolaiaFinngulf 331FIN20417
73Vasko JuhaKoPuX-DreamX-99FIN10884
74Mika GerlanderHSKVivianBeneteau First 42s7FIN10444
75Laine VilleESFTrinitySwan 371FIN3440
76Esko HorelliHSKNota Bene IIX-99FIN9759